عسل، این محصول شگفت انگیز همواره یکی محبوب‌ترین مواد غذایی و دارویی بشر در طول تاریخ و در تمامی اقوام تاریخ بوده داست. در سراسر کره خاکی نیاکان ما از مزایای عسل به خوبی آگاه بوده اند بطوریکه نخستین کاربردهای شناخته شده عسل در درمان‌های دارویی به حدود ۴۰۰۰ سال پیش بر روی لوحه‌های سنگی بر جای مانده از اقوام سومری باز می‌گردد.

عسل تقریبا حدود ۳۰٪ از درمان‌های دارویی سومریان را در بر داشته است و در هند، عسل یکی از مهمترین عناصر طب کهن و سنتی هندوها بوده است.

در مصر باستان کاربرد آن برای درمان بیماری‌های پوستی و چشمی، و همچنین به عنوان مرهمی طبیعی‌ بر روی زخم‌ها و سوختگی‌ها استفاده می‌شد. فرهنگ‌های دیگر نیز از عسل برای اهداف دارویی گوناگون بهره می‌برند.

امروزه عسل کانون توجه بسیاری از تحقیقات علمیِ جوامع پزشکی قرار گرفته تا تصورات نیاکان ما را در ارتباط با کاربردهای فراوان عسل بررسی و اثبات نمایند. عسل دارای خواص دارویی و درمانی بیشماری است و البته بواسطه اهمیت فوق العاده و میزان استقبال مردم جهان مورد سوئ استفاده برخی افراد سودجو قرار گرفته و بعضا عسل تقلبی و غیر طبیعی در بازار عرضه میشود لذا برای آگاهی مصرف کنندگان قصد داریم در چند مقاله به این فراورده و بپردازیم.

 برندینو با عرضه محصولات غذایی ارگانیک به سلامتی جامعه می اندیشد.