زعفران ناب منبع غنی از آنتی اکسیدان‌ها و ویتامین‌هاست. آنتی‌اکسیدان‌ها به کنترل رادیکال‌های آزاد بدن کمک می‌کنند. همین امر سبب شده امروز در طب سنتی اقبال زیادی به سمت زعفران و خواص آن باشد. 

زعفران؛ یاریگر سلامت بانوان

طلای سرخ، دارای خواصی است.  که می تواند منجر به بهبود سلامت روحی و جسمی بانوان شود. انتی اکسیدان ها و مقادیر بالای ویتامینB طلای سرخ را بدل به یاریگری قطعی برای برخی مشکلات بدنی و روحی بانوان کرده است.این ماده امروزه برای درمان افسردگی و دردهای رحمی ناشی از عادت ماهیانه موثر است و این از بهترین خواص زعفران برای رحم است.

تنظیم کننده طبیعی اختلالات دوران قائدگی

اگر می خواهید به معجزه زعفران ناب در دوران قاعدگی پی ببرید چند روز پیش از شروع عادت ماهانه از دم کرده طلای سرخ استفاده کنید. نظمی که به روند پریودیتان می دهد. شگفت زده خواهید شد.

دمنوش زعفران از دیرباز به عنوان دارویی برای تنظیم کردن عادت ماهانه بانوان شناخته شده است. یکی از ترکیبات مهم زعفران کروتین است. که موجب کنترل تولید سروتین در مغز می شود. در نهایت به کاهش و بهبود اختلالات دوران قاعدگی کمک می کند.

طلای سرخ؛ تسکین دهنده مشکلات روانی دوران قائدگی

مطالب فوق در خصوص مشکلات جسمی دوران قائدگی بود. سوالی که پیش می آید. این است که: آیا خرید زعفران اصل می تواند به درمان مشکلات روحی دوران قائدگی نیز کمک کند؟ این دوران یکی از سخت ترین زمان ها برای بانوان است.  که مشکلات آزادهنده ای مانند: اضطراب، افسردگی و خستگی را ایجاد می کند. زعفران با تولید سروتین می تواند این مشکلات را درمان کند. همچنین؛ دارای خواص آرامش بخشی است؛ که منجر به تسکین تغییرات هورمونی و کنترل سندرم قائدگی می شود.

زعفران و بارداری

گرچه مصرف زعفران ناب در ماه های نخستین بارداری باید کنترل شده باشد. اما مصرف آن در سه ماه آخر این دوران سبب تسکین درد های بارداری و زایمان می شود. می تواند تاثیر مثبتی بر سلامت مادر و جنین بگذارد. 

زایمان راحت تر

بررسی و تحقیقات نشان می دهد؛ خرید زعفران ناب و مصرف آن در دوران بارداری، موجب می شود تا رحم برای زایمان آسان آماده شود. همچنین از آنجایی که زعفران موجب نازک شدن و کوتاهی دیواره های سرویکس می شود؛ احتمال زایمان سزارین را کم می کند. البته فراموشتان نشود که مصرف این ماده در دوران حاملگی باید کنترل شود.

رهایی از آلرژی با طلای سرخ

آسیب پذیری، ضعف جسمی به تبع ان ایجاد آلرژی های جدید. یکی از عوارض شایع در زمان بارداری و پس از آن است. شما می توانید با اضافه کردن زعفران ناب به رژیم غذایی تان سلامت از دست رفته را باز یابید. چرا که، ویتامین c  و آنتی اکسیدان های موجود در زعفران ارگانیک ناب موجب بهبود دستگاه ایمنی بدنتان می شود.

از تاخیر در بلوغ  نجات یابید

بسیاری از دختران دچار مشکل تاخیر در بلوغ هستند. و اما خرید زعفران اصل و ارگانیک به سبب طبع گرم و خشکی که دارد. می تواند ماده بسیار مفیدی در درمان این مشکل باشد.

عوارض زعفران برای زنان و دختران

زعفران نیز مانند تمام مواد خوراکی در کنار تمام فواید عوارضی هم دارد. در پی مصرف زیاد زعفران بعنوان یک فرد خواه زن باشید و یا مرد فرقی ندارد دچار یکسری مشکلات خواهید شد مانند:

  •  سرگیجه
  •  سستی و بی حالی
  •  زرد شدن پوست
  •  آسیب رسیدن به کلیه ها
  •  کاهش اشتها
  • سردرد

توجه داشته باشید که خوردن بیش از حد زعفران موجب مسمویت میشود. شما باید در هر وعده غذایی به میزان ۰.۱ گرم زعفران مصرف کنید.

تنها موردی که در آن خوردن زعفران منع شده دوران بارداری است. مصرف زعفران در بارداری دارای کیفیت های مختلفی است و در سه ماه اول به این شکل است که باید سعی کنید مطلقا به سراغ زعفران نروید چرا که ممکن است موجب سقط جنین شود.

مورد دیگر در رابطه مصرف زعفران در پریودی است! بسیاری بر این باورند که زعفران میزان خون قاعدگی را افزایش میدهد و نباید مصرف شود اما طبق گفته های بالا زعفران باعث منظم شدن سیکل قاعدگی میشود و بخاطر طبع گرم زعفران، درد های ناشی از پریودی را کاهش میدهد.

نتیجه گیری

مصرف زعفران برای بانوان بطور کلی مثبت است و میزان مصرف هر وعده زعفران ۰.۱ گرم دانسته شده که این میزان برای بانوان حامله در سه ماه اول بارداری باید صفر باشد. فواید زعفران برای زنان هم در زیبایی و هم در سلامت روان ثابت شده است. خوشبختانه زعفران ادویه‌ای است که همه افراد طعم و عطر آن را دوست دارند‌.

شما میتوانید در غذاهایی که میپزید همیشه از زعفران ناب استفاده کنید تا علاوه بر بهبود کیفیت غذا از خواص درمانی آن نیز بهره مند شوید.

برندینو با عرضه محصولات غذایی ارگانیک به سلامتی جامعه می اندیشد.