خواص زعفران برای پوست

 یکی دیگر از فواید زعفران است که می‌تواند بیش از پیش ما را مشتاق مصرف زعفران کند. پوست یکی از مهم‌ترین اندام‌ها و ارگان‌های بدن ما است که باید در حفظ سلامت و شادابی آن بکوشیم. پوست ما بخش مهمی از هویت اجتماعی ماست و مصرف زعفران یک ابزار خوب و اثربخش برای حفظ سلامت پوست است. اصلی‌ترین عاملی که می‌تواند منجر به از دست رفتن سلامت پوست شود سبک زندگی و عادات ناصحیح امروزه ماست. این عادات ناصحیح می‌تواند منجر به تشکیل فزاینده رادیکال‌های آزاد شود و این رادیکال‌های آزاد نیز منجر به از بین رفتن ساختار سلولی و تخریب بافت‌ها می‌شوند. زعفران یک گیاه دارویی است که می‌تواند با دارابودن مقادیر زیادی از آنتی‌اکسیدان‌ها منجر به خنثی شدن رادیکال‌های آزاد شده و از آسیب دیدن پوست در اثر این رادیکال‌های آزاد جلوگیری کند. عمده خواص زعفران برای پوست نیز بر اساس همین آنتی‌اکسیدان‌های زعفران استوار است.

بنابراین اگر می خواهید به پوستی سالم برسید و از تمام خواص زعفران ناب برای پوست بهره‌مند شوید، بهتر است علاوه بر استفاده خارجی، استفاده خوراکی از آن هم داشته باشید و آشپزی زعفرانی را فراموش نکنید و همچنین دمنوش زعفران و چای زعفران هم در این زمینه کارایی بالایی دارند و با آرامشی که به شما می دهند می توانند از ضرر رسیدن به پوست شما جلوگیری کنند.

تست حساسیت به زعفران را رعایت کنید

بهتر است قبل از آنکه از ماسک هایی که برای پوست هستند استفاده کنید، تست حساسیت را انجام بدهید به این شکل که مقدار کمی از آنرا بر روی پوست دست خودتان بزنید و ۲۰ دقیقه به آن زمان بدهید و از حساس نبودن پوست خود نسبت به آن ماده مطمئن شوید.

در صورتی که پوست شما به یک ماده حساسیت داشته باشد پس از مدتی که از استفاده از آن ماده بر روی پوست شما گذشته باشد پوست شما شروع به قرمز و ملتهب شدن می‌کند. در مواقعی که یک ماده برای سیستم ایمنی بدن ما حساسیت آور باشد گردش خون در آن ناحیه از بدن افزایش پیدا می‌کند تا بدن بتواند آن عامل حساسیت زا را حذف کند.  برندینو با عرضه محصولات غذایی ارگانیک به سلامتی جامعه می اندیشد.